Gruffalo

Premiera: wrzesień 2019

Autorka: Julia Donaldson

Ilustracje: Axel Scheffler

Przekład: Michał Rusinek

Rozmiar: 26cm x 21.7cm

Liczba stron: 28

Oprawa twarda

ISBN: 978-83-951105-3-5

Mała Myszka idzie przez pełen niebezpieczeństw las. By przestraszyć drapieżników: Lisa Sowę i Węża wymyśla historyjkę o nieistniejącym potworze Gruffalo. Wtedy, niespodziewanie zjawia się prawdziwy Gruffalo…

„Gruffalo” to światowy bestseller, który urósł już do rangi klasyki literatury dziecięcej. Książka została przetłumaczona na 76 języków i sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy. Zdobyła olbrzymią liczbę nagród, a nakręcony na jej podstawie film dostał nominację do Oscara i do nagrody BAFTA. Krótka, rymowana opowieść o sprytnej myszce, która przechytrzyła większych i silniejszych od siebie jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. W polskim wydaniu ukazuje się ponownie w genialnym tłumaczeniu Michała Rusinka.

okładka przód_2.JPG

Patronaty medialne: 

 

Tu, a może gdzieś...

(czyli niesamowite przygody nakrętki, haczyka, kapsla i starej śrubki)

Premiera: 7 czerwca 2019

Autorka: Suvi-Tuuli Junttila

Ilustracje: Suvi-Tuuli Junttila

Przekład: Iwona Kiuru

Rozmiar: 20.8 cm x 25. 6cm

Liczba stron: 56

Oprawa twarda

ISBN: 978-83-951105-4-2

Mała nakrętka jest rozgoryczona swoim dotychczasowym życiem. Czuje się niedoceniana. Postanawia odmienić swój los i wyruszyć w wielką podróż pełną niesamowitych przygód. Po drodze dołączają do niej haczyk, kapsel i stara śrubka. Co spotka przyjaciół i jak zakończy się ich wędrówka? „Tu, a może gdzieś…” to przepiękna, metaforyczna historia o poszukiwaniu  swojego miejsca na ziemi. To opowieść o dziecięcej wyobraźni, która sprawia, że trawnik staje się dżunglą, a piaskownica pustynią. To w końcu opowieść o niezwykłej sile i odwadze, która drzemie w każdym (nawet najmniejszym) z nas.

Suvi-Tuuli Junttila (ur. 1979 r.) mieszka w Helsinkach. Jest projektantką grafiki i designerką. Niezwykłe ilustracje do tej książki stworzyła, fotografując miniaturowy świat, który sama zbudowała z różnych materiałów.


Patronaty medialne: 

  

Hey Grandude!

Sir Paul McCartney z legendarnego zespołu The Beatles napisał książkę dla dzieci! Inspiracją do książki była relacja McCartney'a z jego własnymi wnukami - nie możecie tego przegapić!

Premiera książki w Wielkiej Brytanii - wrzesień 2019. W Polsce książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Tekturka.